Auto w Pracy

Slideshow Image

Od dzisiaj (17.04.2024r) można zamawiać nową Dacię Spring. Pierwsze samochody trafią do klientów we wrześniu. Ceny zaczynają się od 76900 zł, co na tle rynkowej konkurencji wygląda bardzo atrakcyjnie.

Design Dacii Spring jest zgodny z nową stylistyką marki zapoczątkowaną wraz z najnowszą generacją modelu Duster. Linia nadwozia została wygładzona, przemodelowano przód i tył auta, tak że spokojnie można powiedzieć że jest to nowy model. Duże zmiany zaszły także wewnątrz auta.  System Media Control, montowany w standardzie w wersjach Essential i Expression, jest systemem multimedialnym obsługiwanym za pomocą przycisków na kierownicy z wyświetlaniem informacji multimedialnych i połączeń telefonicznych na ekranie cyfrowego zespołu zegarów. W jego skład wchodzą również dwa głośniki, złącze Bluetooth i port USB.

System Media Nav Live, instalowany w standardzie w wersji wyposażeniowej Extreme bądź w opcji wersji Expression, posiada duży, centralny 10-calowy ekran dotykowy z wbudowanym pakietem nawigacji satelitarnej z dostępem do Internetu (8-lat darmowej subskrypcji), obejmującym informację o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i systematycznie aktualizowaną mapę Europy. Ponadto umożliwia on bezprzewodową obsługę aplikacji Apple CarPlayTM i Android AutoTM. System Media Nav Live jest oferowany z dwoma portami USB-C.

W nowej Dacii dostępne będą silniki o mocy 45Km i 65KM. Przy masie własnej wynoszącej 984 kg, taka moc jest wystarczająca do sprawnego poruszania się tym autem. Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w mocniejszej wersji silnikowej zajmuje mniej niż 14 sekund. Niska masa przekłada się także na niskie zużycie energii. Zasięg według cyklu WLTP wynosi 225 km.