Auto w Pracy

Slideshow Image

Jeżeli ktoś miał wątpliwości, czy nowa Dacia Duster odniesie taki sukces jak poprzednia generacja, to po opublikowaniu cennika już ich nie powinien mieć. Cena wyjściowa tego samochodu została ustalona na poziomie 79900zł, a to dopiero początek dobrych informacji.

W ofercie znajduje się pełna hybryda HYBRID 140, nowy silnik benzynowy TCe 130 typu Mild Hybrid, wersje z napędem na 4 koła, silnik dwupaliwowy ECO-G 100 benzyna/LPG oraz popularne wśród klientów najwyższe wersje wyposażenia Extreme i Journey, które wzajemnie się uzupełniają.

Nowa Dacia Duster będzie napędzana całkowicie nowym sinikiem benzynowym TCe 130 z pierwszym poziomem elektryfikacji typu „Mild Hybrid” 48 V i mechaniczną, 6-stopniową skrzynią biegów. Ten 3-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy nowej generacji o pojemności 1,2 litra oferowany z systemem miękkiej hybrydy pozwala obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 średnio o około 10% . Jest on dostępny w wersji z napędem 4x2 i 4x4.

Zespół napędowy HYBRID 140, wprowadzony na świecie po raz pierwszy przez Dacię w 2023 roku w modelu Jogger, trafia obecnie pod maskę nowego Dustera z automatyczną, bezsprzęgłową kłową skrzynią biegów. Nowy Duster HYBRID 140 może poruszać się po mieście w trybie w pełni elektrycznym przez 80% czasu jazdy, a zużycie paliwa w cyklu miejskim może być nawet o 40% niższe niż w wersji z silnikiem spalinowym o porównywalnej mocy, i to bez konieczności zmiany przyzwyczajeń użytkowników. 

Nowy Duster jest również oferowany z instalacją gazową, sprawdzoną technologią, stanowiącą gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności. W trybie zasilania gazem nowy Duster ECO-G 100 emituje średnio o 10% mniej CO2 w porównaniu ze swoimi spalinowymi odpowiednikami.

Sprzedaż nowego Dustera rozpoczęła się 26 marca 2024 roku, samochody będą dostępne w sieci salonów Dacia w Polsce od czerwca.