Auto w Pracy

Slideshow Image

Od marca rusza program pt. „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!”. Jego celem jest wzrost niezależności beneficjentów oraz ułatwienie im aktywności społecznej lub zawodowej poprzez zapewnienie dostępu do korzystania z samochodu osobowego.

W ramach programu dostępne są aż trzy modele marki Volkswagen Samochody Dostawcze: Volkswagen Caddy, Volkswagen Caddy Maxi i Volkswagen Caravelle z dedykowaną zabudową. Przy zakupie specjalnie skonfigurowanego samochodu, kupujący może uzyskać dopłatę z PFRON w wysokości nawet 85% wartości pojazdu.

Samochody oferowane przez VW, dostępne z tego programu pozwalają na wjazd wózkiem do środka Volkswagena Caddy lub Caddy Maxi ze specjalną zabudową jest to możliwe przy pomocy specjalnej rampy opuszczanej w tyle pojazdu. Następnie przy pomocy pasów bezpieczeństwa i specjalnych zaczepów, wózek wraz z pasażerem jest blokowany i można rozpocząć podróż. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że wózek blokowany jest na wysokości drugiego rzędu siedzeń, więc osoba towarzysząca jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Budżet programu PFRON „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” to 250 mln. złotych. Zakłada on udzielanie wsparcia finansowego przy zakupie nowego lub używanego samochodu wraz z dostosowaniem do potrzeb pasażera ze znacznym stopniem niepełnosprawności, który porusza się tylko za pomocą wózka inwalidzkiego.

Więcej o programie TUTAJ