Auto w Pracy

Slideshow Image

Nissan zaprezentował trzeci koncepcyjny model auta elektrycznego.  Nissan Hyper Tourer dla Europejczyków jest dość oryginalnej urody. Nissan Hyper Tourer łączy w sobie istotę omotenashi (japońskiej gościnności) z różnymi zaawansowanymi technologiami, w tym z autonomiczną jazdą. System V2X (Vehicle-to Everything) oraz akumulator o dużej pojemności pozwalają na dostarczanie energii elektrycznej do domu, sklepu czy biura podczas podróży oraz w różnych sytuacjach biznesowych.

Wygląd nadwozia, który oddaje poczucie komfortu, jakiego można zaznać wewnątrz, został osiągnięty dzięki gładkim panelom i ostrym, zdecydowanym liniom podkreślającym tradycyjne japońskie piękno. Imponująca sylwetka modelu harmonijnie współgra z otoczeniem. Lepsze właściwości aerodynamiczne osiągnięto dzięki ukośnym przetłoczeniom boków przebiegającym od przedniego do tylnego błotnika, z kolei wrażenie płynnej jazdy zapewnia połączenie napędu elektrycznego i jazdy autonomicznej. Biały pas pełni rolę reflektora i charakterystycznej sygnatury świetlnej, podczas gdy opony z wzorem kumiko i łagodna, prosta linia nadwozia nadają autu charakter premium.

Przestronne wnętrze udało się osiągnąć dzięki Nissan EV Technology Vision, łączącej kompaktowe komponenty i akumulatory ze stałym elektrolitem o wysokiej gęstości energii, które zostały w innowacyjny sposób rozmieszczone w samochodzie. Rezultatem jest bardzo nisko położony środek ciężkości, który w połączeniu z zaawansowaną technologią napędu na wszystkie koła e-4ORCE zapewnia płynne i stabilne przyspieszanie oraz zwalnianie. Konsola i oświetlenie wnętrza zostały ozdobione tradycyjnymi japońskimi wzorami kumiko i koushi, podczas gdy płaski panel LED w podłodze wyświetla obrazy rzeki i nieba, tworząc relaksującą przestrzeń, w której świat cyfrowy przenika się z naturą.

W pełni autonomiczna jazda pozwala kierowcy skupić się na rozmowie z towarzyszami podróży. Przednie fotele obracają się o 360 stopni, umożliwiając pasażerom siedzącym z przodu i z tyłu prowadzenie rozmów twarzą w twarz. Pasażerowie na tylnych fotelach mogą korzystać z przenośnego ekranu do obsługi centralnego wyświetlacza nawigacji oraz systemu audio z przodu kabiny. Innowacyjny system oparty na sztucznej inteligencji monitoruje wskaźniki biometryczne – w tym fale mózgowe, tętno, oddech i potliwość – i automatycznie dobiera odpowiednią muzykę oraz dostosowuje oświetlenie do nastroju użytkownika.

Koncepcyjny Nissan Hyper Tourer proponuje nową wizję podróży samochodem – łączy komfort znany z luksusowego salonu z wygodą osobowego vana w stylowym i futurystycznym wydaniu.