Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Wyniki z końca trzeciego kwartału 2021 roku wskazują na mocną pozycję Renault i Dacii na polskim rynku. Od początku roku zarejestrowano 22 728 samochodów osobowych i dostawczych Renault oraz 15 754  marki Dacia. Jest to o 2 441 więcej sprzedanych samochodów osobowych i dostawczych Renault oraz o 738 więcej aut marki Dacia.

Niekwestionowanym liderem w sprzedaży samochodów osobowych jest model Renault Clio – 4002 zarejestrowane samochody. Clio okazuje się trzecim najczęściej wybieranym modelem segmentu B (hatchbacków, kombi i sedanów). Ulubiony kolor klientów indywidualnych to nadal Valencia Orange.

Na drugim miejscu plasuje się Renault Captur z liczbą 2 236 zarejestrowane samochody. Nowe Renault Arkana zostało bardzo dobrze przyjęte przez rynek: w ciągu sześciu miesięcy (od momentu wprowadzenia) sprzedano 1125 samochodów, a portfel zamówień rośnie z miesiąca na miesiąc.

W tym roku na rynek trafiła odświeżona gama modeli Dacia. Oferta została dobrze przyjęta. Do końca września 2021 roku sprzedano 3 211 sztuk Dacii Sandero, z czego ponad połowa to samochody z fabryczną instalacją LPG, w kolorze Orange Atacama. W większości nabywcy Sandero to klienci indywidualni. Prawie 70% z nich wybiera Dacię Sandero Stepway Comfort.

Zupełną nowością jest elektryczna Dacia Spring – najbardziej przystępny cenowo samochód elektryczny na rynku, wprowadzony na razie w wersji biznesowej (oferowany w carsharingu Traficara). Zarejestrowanych zostało 213 sztuk. Wersja dla klientów indywidualnych pojawi się na rynku w listopadzie br.

Niekwestionowanym liderem marki Dacia jest Duster. Zarejestrowano już ponad 9 879 sztuki tego modelu. Prawie co drugi klient decyduje się na Dustera w najwyższej wersji wyposażenia Prestige, a ponad połowa wybiera samochody z fabryczną instalacją gazową LPG, z silnikiem TCe 100 LPG. Samochód od września dostępny jest w całkowicie nowej gamie.

 

 

Renault utrzymało także dominującą pozycję na rynku samochodów dostawczych. Sprzedaż samochodów dostawczych zwiększyła się o 88,96%, osiągając wynik 10 642 zarejestrowanych aut dostawczych w ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku. Liderem rynku samochodów dostawczych  z udziałem w rynku 19,27% (+5,31 pkt vs 2020) jest Renault Master – 8 498 sztuki. Gama samochodów dostawczych została w tym roku poszerzona o dwie nowe furgonetki: Renault Express Van i Kangoo Van.